dodane przez Filip Bragczyk, 19 kwietnia 2019 10:47
RECENZJE

Do 2 maja można odebrać za darmo grę "Transistor" w Epic Games Store! Gra pozostanie na zawsze w Waszej bibliotece, więc warto się pośpieszyć. Jest to kolejna gra rozdawana przez Epic Games Store w ramach promocji sklepu. Kolejną darmówką będzie "World of Goo" dostępne od 2 do 16 maja.

Zrzut ekranu 2019-04-19 11.52.31.png

Gra jest futurystycznym zręcznościowo-taktycznym RPG, w którym wcielamy się w postać Red - sławnej śpiewaczki, która przed chwilą przeżyła zamach na swoje życie. Niestety w trakcie walki straciła głos, ale zyskała potężną broń, sojusznika i przyjaciela w jednym. Tytułowy miecz - Transistor. Pełni on w grze funkcję narratora opowieści, udzielając porad bohaterce czy komentując wydarzenia w świecie gry.

Zrzut ekranu 2019-04-19 11.58.41.png

W grze fabułę poznajemy wraz z przedzieraniem się przez kolejne grupy wrogów. Przeciwnikami są roboty wysłane za nami przez naszych niedoszłych morderców. Mają dwa cele: zabić nas i odzyskać miecz. Na szczęście mamy do dyspozycji szereg zdolności i zatrzymanie czasu. Jest to ciekawy aspek; w momencie przejścia do trybu planowania, gra ze zręcznościówki zamienia się w strategię. Możemy zaprogramować ograniczoną liczbę ruchów bohaterki, a następnie uruchomić wykonanie sekwencji i obserwować rzeź. Znacząco ułatwia do rozgrywkę. Ceną za to jest to, że po użyciu zdolności przez kilka sekund nie możemy atakować. W praktyce więc walka wygląda tak, że w trybie taktycznym zabija się kilku wrogów, następnie ucieka się przed atakami i ponownie aktywuje się tryb taktyczny. Brzmi słabo, ale w tym przypadku naprawdę działa. Po każdej walce otrzymujemy punkty doświadczenia potrzebne do awansu na kolejny poziom. Wraz z awansem otrzymujemy nowe umiejętności i modyfikujemy już istniejące.

Zrzut ekranu 2019-04-19 11.47.46.png

Technicznie gra przedstawiona jest w rzucie izometrycznym. Warstwa wizualna zbudowana jest z ręcznie rysowanych plansz podobnych do tych występujących w nowych grach serii Shadowrun. Gra stawia na estetyczny minimalizm i dzięki temu można ją uruchomić w wysokiej rozdzielczości nawet na słabych laptopach (rekomendowane specyfikację zaczynają się od Intel HD 3000 lub AMD HD 5450 / Nvidia 9400 GT ). Na pochwalę zasługuje również muzyka świetnie wpasowująca sie w klimat "Transistor".

Zrzut ekranu 2019-04-19 12.00.09.png

Jeśli chodzi o ocenę, to jest to prawdziwa perełka na kilka godzin rozgrywki. Warto jej się przyjrzeć, zwłaszcza jeśli możecie w nią zagrać bez sięgania po portfel!

Gra dostępna jest w wielu językach, w tym po polsku. Strona gry.


Our articles are supported by @jarunik - ARK Delegate

Join Steem gaming community on SteemGC and OPGaming!