dodane przez @fervi, 31 grudnia 2018 11:11
RECENZJE

Nintendo - kto nie zna tej firmy? Kiedyś jej gry wiodły prym na rynku Polskiej sfery gamingowej głównie za sprawą "Pegasusa" czyli tajwańskiej podróby japońskiego Famicona. Natomiast dla zachodu Nintendo dostarczało swoje oryginalne produkty, więc ludzie mieli znacznie nowsze konsole i gry. Po sukcesie SNESa (następcy NESa), wielkie N pracowało nad nową generacją konsoli, która miała hucznie zmienić świat 3D. Oto doświadczenie japońskiego giganta razem z firmą Silicon Graphics miało dostarczyć nową jakość grania, a niestety ostatecznie doprowadziło do sporej klapy. Dziwny kontroler, słaba dokumentacja i technologia starych kartridży przekreśliła szanse Nintendo na dominację podczas piątej generacji konsol.

Co jednak niszczył hardware i marketing - naprawiały gry. To na tę konsolę powstały produkcje, które sprawiły, że Nintendo 64 nie było całkowitą klapą, a Super Mario 64, The Legend of Zelda: Ocarina of Time czy Goldeneye 007 do dziś mają status gier legendarnych.

Nintendo 64 stało się domem również dla nowych produkcji, takich jak Super Smash Bros. Niepozorna gra stworzona przez Nintendo i HAL Laboratory stworzyła kult na nietypową serię bijatyk.

Super Smash Bros to crossover postaci z różnych produkcji Nintendo, w której naszym celem jest wypchnięcie przeciwnika poza arenę. Każde zadane obrażenie zwiększa bezwładność w ruchach przeciwnika umożliwiając coraz dalsze wybijanie go z platformy na której toczy się pojedynek.

W grze mamy postacie ze światów: Mario, Donkey Konga, The Legend of Zelda, Metroid, F-Zero, EarthBound, Yoshi, Kirby, Star Fox czy Pokemon - wszystkie żądne krwi przeciwnika.

Rozgrywkę zmieniają różnego rodzaju wzmacniacze, które pojawiają się podczas walk - liczne przedmioty do siania mordu i zniszczenia, albo Pokemony gotowe do wspomożenia nas w trudach walki aż po przedmioty leczące lub modyfikujące nasze zdolności.

Finałowym bossem jest Master Hand czyli ostateczna forma, stanowiąca fabularną tajemnicę!

Gra nie wygląda zbyt apetycznie, bardzo mocne komponenty nie miały szans z niską pojemnością kartridża, który miał 64MB. Jednak pod względem samej rozgrywki gra została taka sama co późniejsze wersje.

Oceny na Metacriticu były dość wysokie dostając ocenę 8.8 od graczy. Jednak rewolucja w świecie Smash Brosa miała dopiero nadejść, a o tym dowiecie się z następnego artykułu o "Super Smash Bros: Melee"