dodane przez @fervi, 4 kwietnia 2019 14:56
RECENZJE

Dawno temu gdy na świecie pojawiły się podniebne węże ludzie przestali czuć się bezpiecznie. Wtedy dzielny bohater postanowił z nimi walczyć. Jednak z czasem zestarzał się i jego syn imieniem Slayer postanowił, że chętnie pokaże ojcu kto jest prawdziwym mistrzem poprzez zabicie 15 potworów.

Tak można streścić fabułę niepozornej "Fleszówki" Sky Serpents od Nitrome. Naszym celem jest zabicie 15 potężnych bestii poprzez uderzanie jej w odpowiednie miejsca. Jednak nie jest to łatwe zadanie, gdyż monstra albo próbują nas zrzucić albo używając swoich specjalnych otworów na ciele - atakować swoim śluzem lub innym systemem ochronnym.

Gra wydaje się być mocno inspirowana tytułem "Shadow of the Colossus" stworzonego przez Team Ico, którzy prawdopodobnie jako pierwsi wprowadzili mechanikę walki z "Bossami" w grach pomijając prostych przeciwników - od razu na głębokie wody.

Sama gra nie jest trudna do przejścia, ale "jest trudna do wymaksowania". Nasz wynik jest przechowywany w chmurze, wiec możemy próbować trafić na listę TOP graczy z najwyższymi wynikami. No i ustawić sobie nick na "Steemit" ;)

Wizualnie gra jest bardzo ładna - prosta, ale dobrze wykonana grafika sprawia, że nawet dzisiaj wygląda to wszystko bardzo dobrze. Sfera Audio jest wykonana co najwyżej poprawnie - bardzo dobra realizacja, ale niestety z powodu kompresji i ograniczeń, nie jest to w pełni oddawane graczowi. A szkoda, bo niektóre utwory mogą się podobać!

Oczywiście to stara gra i niestety wymaga wtyczki Adobe Flash Player do działania, którą coraz ciężej uruchomić. Najlepiej grać na Firefox, bo u mnie Chromium uniemożliwia załadowanie się wtyczki na tej stronie (na innych działa).

Zakończenie to prosta rozmowa ojca z synem, ale nie zaspoileruję go - lepiej samemu obejrzeć! :-)

Link do gry - Sky Serpents


Our articles are supported by @jarunik - ARK Delegate

Join Steem gaming community on SteemGC and OPGaming!