dodane przez Filip Bragczyk, 11 lutego 2019 09:44
PUBLICYSTYKA

Robiąc produkt, jego twórca zna go na wylot. Obudzony o trzeciej w nocy, potrafi wskazać każdy szczegół i opowiedzieć jak działa. Zapomina się wtedy o tym, że z dzieła będzie korzystać odbiorca, który nie ma zielonego pojęcia o tym, jak chociażby uruchomić urządzenie, czy stworzyć konto w usłudze. Cóż, przyznam szczerze, że tak było z Gameeit, i dlatego powstał ten poradnik.

Pierwsze czego będziemy potrzebować, to konto w Steem. Sposobów na zdobycie jest mnóstwo - możecie założyć je za pomocą Steemit (długo trwa) , SteemFounders zapłacić STEEM, czy poprosić kogoś na Steem.chat lub discord polskiej społeczności.

image.png

Zakładam, że to się udało. Teraz musicie dokonać rejestracji na naszej stronie: Klik. Logujecie się za pomocą Steemconnect (bezpieczna forma logowania, w której nie przekazujecie nam swoich kluczy) i składacie aplikację o przyjęcie do grona autorów. Wysyłacie, i gdy tylko zostaniecie zaakceptowani, uzyskujcie dostęp do panelu redakcyjnego.

Od teraz jesteście pełnoprawnymi redaktorami Gameeit. By napisać tekst, klikacie w "Write new". Należy podać tytuł, wpisać piewsze słowa i umieścić link do miniatury (najlepiej hostingować na busy.org). UWAGA! link do miniatury podajemy bez znaczników, natomiast w tekście obrazki muszą być w formacie ![](link z busy). Zalecamy wysyłanie testu już po pierwszym akapicie - dzięki temu zapisze się on jako draft (zakładka "Your articles"), a Wy będziecie mogli go edytować nie martwiąc się, że komputer nagle padnie i stracicie wszystko. Gdy tekst będzie gotowy, możecie nas poinformować albo poczekać aż do niego zajrzymy. Najwygodniej będzie jeśli dołączycie do redakcyjnego discorda.

image.png

I to tyle filozofii jeśli chodzi o pisanie na Gameeit. A teraz kilka odpowiedzi na pytania:

Ile zarobię?

  • 70% tego ile zarobi post po odjęciu nagrody kuratorskiej. 10% idzie dla Engrave, 10% dla @bowess za korektę i 10% na utrzymanie domeny i rozwój.

Po co mam pisać u Was zamiast na własnym blogu?

  • Gameeit mimo wczesnej fazy wygląda znacznie lepiej niż typowe blogi na Steemit. Mamy kategorie, promujemy nasze artykuły i staramy się o kuratorstwa. Dodatkowo w przyszłości zostaną wprowadzone reklamy, a każdy autor będzie miał możliwość wypracowania sobie udziałów i dodatkowych wpływów przy dzieleniu zysków za dany okres.

Czy mogę napisać o X?

  • Nie mamy ściśle określonych wytycznych co do tekstów. Obecnie celujemy w nowe i niedocenione gry niezależne, nie mamy jednak nic przeciwko publicystyce, recenzjom sprzętu, strategiom w SM czy wspominaniu gier sprzed 20 lat. Oby było to interesujące i w miarę dobrze napisane. Przykład: Recenzja Gothic II nie ma sensu, gra ma ogromną popularność i prawie każdy już w nią grał, ale artykuł o tym jak ta gra zmieniła branżę - jak najbardziej.

Czy zapewniacie gry do recenzji?

  • Staramy się pozyskiwać kopie recenzenckie. Na ten moment udało nam się zdobyć kilka egzemplarzy gier niezależnich. Wszystko związane jest z popularnością - im większym serwisem będziemy, tym przychylniej patrzeć będą na nas wydawcy.

Czy są jakieś dodatkowe benefity?

  • Prowadzimy konkursy dla autorów. Ostatnio rozdawaliśmy startery do Steem Monsters o wartości 10$, natomiast niedługo rozpoczniemy promocję gry ReWorld Online.

W jakiej formie otrzymam wypłatę?

  • Dzięki HF 20 wypłaty są automatyczne, otrzymasz zarówno Steem/SBD jak i Steem Power.

Dokąd tupta nocą jeż?

  • Zapewne tupta w poszukiwaniu dżdżownic, które są jego głównym pożywieniem.

image.png

A teraz pora na mały konkurs. Pytanie: Skąd Litwini wracali? Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy grą: One Finger Death Punch. P.S. Nie wracali z nocnej wycieczki. ;)