dodane przez Filip Bragczyk, 13 kwietnia 2019 16:58
PUBLICYSTYKA

Niestety mój ukochany GTX 750 po latach wiernej służby w końcu padł. Była to wspaniała karta, niezapomnę jej nigdy. Brak funduszy zaowocował conajmniej kilkumiesięczną przesiadką na zintegrowaną grafikę obecną w moim procesorze i5 4460 czyli Intel HD 4600. Granie na czymś takim nie jest łatwe, nawet w Wiedźminie (tym pierwszym) musiałem zniżyć ustawienia do średnich, a gra ma ponad 10 lat. No, ale nic, biorę co dają i odkładam na nową. Grać w coś jednak trzeba i okazuje się, że tytułów jest całkiem sporo. Grafika ta nie powinna mieć żadnych problemów z grami sprzed 2008 roku, powinny pójść nawet na wysokich ustawieniach. Gry które tutaj przedstawie kosztują maks 3 € czyli jakies 13-14 złotych na Bazarze Łowców Gier, G2A, Kinguinie i Dgamemarkecie Tak więc nie przedłużając - zapraszam na ten krótki przegląd.

image.png źródło

Na pierwszy ogień idzie gra którą właśnie ogrywam z moją dziewczyną - LEGO The Lord of the Rings. Gry z Serii LEGO nie należą do najbardziej wymagających tytułów proste modele i brak wodotrysków pozwala na średnie/wysokie opcje graficzne i granie w rozdzielczości 720p/1080p w przyzwoitej liczbie fps. Gra oferuje dobrą kooperację i przyjemny backtracking. Nie tak dawno temu była rozdawana za darmo wraz z Hobbitem, a nawet dziś można ją znaleźć za dosłownie grosze.

image.png źródło

Zabijanie w grach jest fajne, ale jeszcze lepsze jest sprzątanie miejsc zbrodni, zwłaszcza jeśli na miejsce nie przybył jeszcze koroner. W Serial Cleaner wcielamy się właśnie w takiego czyściciela. Przy pomocy odkurzacza, worków i domestosa zapewniamy spokój naszym zleceniodawcom od wszelkich problemów z prawem. Gra ma minimalistyczną grafikę i wiernie oddaje klimat lat 70. Oczywiście dostaniecie ją już za kilka złotych.

image.png źródło

Posprzątaliśmy, więc pora znów nabrudzić Hotline Miami 2 to gra którą dorwiecie za około 3€. Podobnie jak jedynka, oferuje szybką rozwałkę w pikselowej otoczce. Całość pójdzie nawet na gorszej karcie niż moja więc możecie bez problemu uzyskać grubo powyżej 30 fps nawet na wysokich ustawieniach.

image.png źródło

Dla fanów zagadek logicznych i nieszablonowego podejścia odpowiednie będzie Scribblenauts Unlimited - pozycja z 2012 roku, dostępna już za mniej niż euro. W grze wcielamy się posiadacza magicznego notesu zdolnego tworzyć przedmioty. Za jego pomocą rozwiązujemy problemy mieszkańców swojej krainy Dzięki kreskówkowej grafice gra nie zestarzała się praktycznie wcale, a niskie wymagania pozwolą ją uruchomić prawie na wszystkim.

image.png źródło

Przenieśmy się jednak w bardziej dystopijne rejony w Beholder otrzymujemy posadę dozorcy kamienicy. Do naszych zadań należy rozwiązywanie problemów mieszkańców i sprawdzanie czy przestrzegają dyrektyw miłościwego państwa. Jeśli z niezrozumiałych powodów tego nie robią - naszym obowiązkiem jest napisać donos, za który zostaniemy sowicie nagrodzeni. Gra od ludu - dla ludu więc nie może kosztować więcej niż euro. Pójdzie nawet na Celeronach.

image.png źródło

Dobra, postarajmy się o bardziej wymagający tytuł. Co powiecie na Spec Ops: The Line? Chociaż to średni (co nie znaczy zły) FPS, tak fabuła jest uważana za jedną z lepszych w historii gier. Można powiedzieć, że jest to interaktywna wersja powieści Józefa Teodor Konrada Korzeniowskiego - Jądro Ciemności. Niestety tym razem musimy się ograniczyć do niskich/średnich detali i 720p

image.png źródło

Lubicie Rougliki? Co powiecie na połączenie Dooma z Darkest Dungeon? W Ziggurat trup przeciwnika pada tak często jak nasz. Jako młody adept magii wkraczamy do Zigguratu by przedrzeć się przez hordy potworów i stać się potężnym czarodziejem. Gra wymaga olbrzymiego refleksu więc duża liczba fps będzie wymagana. Na szczęście uzyskamy je nawet na średnich ustawieniach. Sama gra ma stylizowaną oprawę więc nawet na niskich, będzie wyglądać dobrze. Do kupienia za około 1 euro.

image.png źródło

Awaria sprzętu może być też dobrą okazją do zapoznania się z serią Arkham - Pierwsze trzy części przygód Batmana uruchomicie na wysokich/średnich detalach nawet na słabych zintegrowanych kartach graficznych. A warto. Batmany pokazały, że da się robić dobre gry na licencji. Znajdziecie je już za kilka złotych.

image.png źródło

Przedostatnią pozycją w zestawieniu są Worms Revolution - Dobry wybór na imprezę gdy nie bardzo jest w co i na czym grać. Robale zawsze dobrze się sprawdzają, Pozycja z 2012 roku cieszy się dobrymi recenzjami i niską ceną - około 5 złotych.

image.png źródło

Na koniec proponuję grę ciekawą, bo z jednej strony z niskimi wymaganiami, a z drugiej należącą do gatunku wymierającego. Tooth and Tail to opowieść o rewolucji, w której przyjdzie nam sterować przodownikiem. Ow przewodnik jest również kursorem za pomocą którego wykonujemy wszystkie akcje. Podejście ciekawe i gdy nie ma w co grać, warto spróbować tej pozycji. Powinniście odpalić ją na średnich detalach, a zapłacicie podobnie jak w przypadku praktycznie wszystkich kilka złotych.

Ogólnie na integrze da się grać. Teoretycznie powinienem uruchomić na niej nawet Far Cry 3, ale wszyscy mamy świadomość, że karta nawet za 200-300 zł pozostawi ją daleko w tyle. Zintegrowana grafika powinna być rozwiązaniem przejściowym, rozwiązaniem awaryjnym, albo opcją na lan party w biurze.


Our articles are supported by @jarunik - ARK Delegate

Join Steem gaming community on SteemGC and OPGaming!