dodane przez Jan Dzban, 27 stycznia 2019 19:42
PUBLICYSTYKA

Dziecięce sny wreszcie się spełniają. Twór o nazwie Dreams pozwoli nam tworzyć własne gry bez żadnych umiejętności programistycznych. Wystarczy wyobraźnia i kreatywność!

Dreams pojawi się w tym roku wyłącznie na platformie Playstation. W teorii jest to gra akcji, jednak przemawia za nią niezwykły potencjał, który może urzeczywistnić marzenia graczy o tworzeniu własnych produkcji. Za ten projekt odpowiada studio Media Molecule, które w swoim dorobku ma serię Little Big Planet. Już w tej platformówce można było tworzyć własne gry, jednak trzecia - najnowsza część LBP to spore roczarowanie. Dreams już w wersji beta prezentuje się dużo bardziej obiecująco.

Cała zabawa z projektami własnych gier polega na rysowaniu naszych poziomów i postaci dzięki prostym narzędziom zaimplementowanych w Dreams. Ta prostota pozwoli tworzyć prawdziwe gamingowe dzieła sztuki. Już wersja beta zaskoczyła ogromem możliwości. Najprościej będzie można tworzyć gry logiczne czy platformówki. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprojektować ciekawego shootera. Poniższy materiał z tworzenia postaci i poziomów pokazuje, że w Dreams ogranicza nas jedynie wyobraźnia:Dreams posiada ogromny potencjał zarówno na wielki hit, jak również na zbudowanie wielkiego community, które skupi twórców gier i artystów, którzy z prostych kształtów utworzą cuda. Dreams to nie tylko zabawa z kształtami. W zdolnych rękach potrafi być zaawansowanym narzędziem do tworzenia gier, które oferuje również zabawy ze światłem, cieniem oraz mechaniką działania naszych obiektów. Brakuje Ci gry P.T, której produkcja zakończyła się na usuniętej ze sklepu Playstation becie? Jeden z twórców odtworzył ją w Dreams:


A może nowe Mirror's Edge?

https://thumbs.gfycat.com/ClumsyUnequaledAchillestang-mobile.mp4

Prosta platformówka?

https://thumbs.gfycat.com/PolishedMetallicCleanerwrasse-mobile.mp4

A to już świeżutki stream od Media Molecule, które ukazuje możliwości swojej gry oraz przedstawia kilka tricków, które warto znać przed premierą pełnej wersji.


Jedyne co może trochę niepokoić to prawa autorskie odnośnie gier. Jeszcze kilka dni temu oglądałem The Legend of Zelda stworzoną w Dreams, a dziś już tego materiału nie mogę znaleźć. Czyżby interwencja Nintendo? Przecież na pewno, gracze będą chcieli tworzyć klony znanych tytułów z innych platform. Zastanawia mnie również, czy udałoby się stworzyć pełnoprawne RPG z ogromem statystyk. Gra ma pojawić się w tym roku, w bliżej nieokreślonym czasie. Beta, jednak pokazuje, że gra wydaje się być na końcowym etapie produkcji. Trzymamy kciuki i czekamy z niecierpliwością.