dodane przez Filip Bragczyk, 3 lipca 2019 19:10
RECENZJE

Podłe jaszczury uwięziły księżniczkę, a Ty otrzymałeś chwalebne zadanie uwolnienia jej z plugawych rąk ciemności! Więc weź sobie miecz i zbroję z tego stosu ciał Twoich poległych poprzedników i może tym razem się uda!

Zrzut ekranu 2019-05-29 14.41.52.png

Tak w zarysie prezentuje się fabuła Tower Princess I've come for you! W dostępnym demie zaczynamy w przedsionku smoczego zamku w którym rycerze zdobyli przyczułek. Niestety honor zabrania im atakowania zamku całą grupą, więc wysyłają po jednym śmiałku, aż któryś z nich okaże się godny i nie zginie wpadajac w przepaść, przeszyty włóczniami lub od ostrzy strażników.

Zaraz po wyjściu z huba trafiamy na pierwsze pułapki i uczymy się mechanik. Elementy platformowe są na zrównoważonym poziomie i potrafią sprawić problem, ale nie jest wymagana precyzja co do piksela. Inaczej sprawa się ma z przeciwnikami, o ile jaszczury są banalnie proste, tak zaklęci rycerze, nawiasem mówiąc, przypominający Artoriasa Kroczącego w Otchłani z Dark Souls, mogą nas z łatwością zabić. Ma to o tyle znaczenie, że w przypadku takich gier, o ich jakości świadczy zróżnicowanie wrogów. W 15 minutowym demie jakie grałem do tej pory były jedynie 4 rodzaje, ale w finalnej wersji na pewno możemy liczyć na znacznie więcej.

Zrzut ekranu 2019-05-29 14.21.43.png

Pod względem graficznym Tower Princess I've come for you! nawiązuje do serii Dark Souls. Kreskówkowe grafiki wyglądaja jak żywcem wyjęte ze świata From Software. Muzyka jest całkiem niezła i dobrze dopełnia klimat rozgrywki. Całość przypomina trochę paroletnią już grę: Orcs Must Die!

Zastanawiam się jak będzie wyglądał poziom trudności. W demie jest bardzo dużo punktów zapisu, przy których odradzamy się w przypadku śmierci. Kłóci się to z ideą rouglike, i mam nadzieję, że zostaną usunięte lub chociaż ograniczone. Warto wspomnieć też o mechanice księżniczek. Uratowanie jej nie kończy misji, ponieważ musimy jeszcze z nią uciec. Na szczeście gra nie zamienia się w eskortę i księżniczka po ukończonym etapie teleportuje się do nas.

Zrzut ekranu 2019-05-29 14.28.03.png

Ogólnie jest to całkiem ciekawa pozycja którą z pewnością warto obserwować. Projekt jest wciąż młody, a twórcy zapowiedzieli sporo funkcjonalności jak chociażby tryb kooperacyjny. Czy warto składać pre-order? Na to pytanie nigdy nie można udzielić prawidłowej odpowiedzi. Myślę, jednak, że zdecydowanie warto sprawdzić demo gry dostępne na Gamejolt za darmo